Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Снег вечерва вее на овие патни правци – АМСМ со известување

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува:

НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Поради појава на магла се бележи намалена видливост до 50 метри на планинскиот премин Ѓавато.

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Слаби врнежи од снег се бележат во Крушево, Стража и Попова Шапка.