Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонија

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Претежно облачно, попладне во западните и југозападните делови ќе има врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи од дожд.