Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Мистерија во центарот на Скопје: Машко лице пронајдено со повреди по телото, итно пренесено во ургентен

На 24.01.2023 во 19.41 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека кај зградата на „Технометал Вардар“, на ул.„Македонија“, било пронајдено едно машко лице со повреди по телото. Лицето било пренесено во Ургентен центар во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување помош.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.