Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаВо тренд...

На Попова Шапка 90 сантиметри снег, снежно и во Лазарополе и Крушево

Деведесет сантиметри снег се измерени утрово на Попова Шапка.

Снег од 21 сантиметар падна во Маврови Анови, 19 во Лазарополе, 11 Крушево, и 2 во Претор.

Според најавите на УХМР и денес се очекува снежни врнежи на планините и на некои повисоки места. Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9 степени.