Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Распустот заврши – од денес учениците повторно во училиштата

Учебната година ќе заврши на 14 јуни наместо на 9 јуни (петок) затоа што, како што изјави министерот за образование и наука Јетон Шаќири, учениците треба да ги одработат сите 180 работни наставни денови.

Денеска заврши распустот и учениците повторно се враќаат на школо.

Претходната седмица распустот беше одложен поради празникот. Инаку второто полугодие требаше да продолжи во петокот на 20-ти јануари