Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Социјалните мрежи вријат: Возачот на лидерот на една политичка партија возел пијан и без возачка дозвола

На социјалните мрежи се објавени повеќе статуси во кои се наведува дека возачот на лиерот на една политичка партија бил фатен како вози пијан и без возачка дозвола.

Во една од објавите се поставува прашањето како „почнаа од работничка партија“ да се фалат со луксузни автомобили.

Од Министерството за внатрешни работи денеска соопштија дека во текот на вчерашниот ден при редовните контроли во областа на сообраќајот во Скопје биле изречени вкупно 157 мерки, од нив 18 мерки биле за возење без возачка дозвола, а 11 санкции за возење под дејство на алкохол.