Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Уште тројца скопјани искасани од кучиња скитници

На 21.01.2023 во 09.00 часот во Полициската станица Аеродром А.М.(28) од Скопје, пријавила дека на ул.“Владимир Комаров“ во близина на мост на река Вардар, била касната од куче скитник.

На 21.01.2023 во 20.30 часот во Полициската станица Гази Баба А.С.(45) од Скопје, пријавила дека на ул.“Финска“ била касната од куче скитник.

На 21.01.2023 во 21.10 часот во Полициската станица Ѓорче Петров Ѓ.М.(77) од Скопје пријавил дека на ул.“Тиранска“ бил каснат од куче скитник.