Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Уште две лица во скопје искасани од кучиња

На 20.01.2023 во 23.50 часот во Полициското одделение Петровец С.Ѓ.(36) од Скопје пријавил дека во населбата Илинден неговиот малолетен син бил каснат од куче со сопственик.

На 20.01.2023 во 15.40 часот во Полициската станица Бит Пазар А.С.(24) од Скопје пријавил дека на ул.“376“ бил каснат од куче скитник.