Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Трагедија: Додека со трактор се обидувал да извлече автомобил изгубил контрола и се превртил – Загина маж

Тешка сообраќајка во Кавадарци вчера.

Вчера во 14 часот како што дознава Centar.mk било пријавено дека на патниот правец од Кавадарци кон селото Ресава, во месноста викана “Црвена земја“, Љ.К.(54) управувајќи трактор “фергусон“, се обидел да извлече од нива патничко моторно возило “шкода фаворит“ при што изгубил контрола над тракторот и се излизгал и превртел.

Како што дознава Centar.mk на лице место починал Љ.К., а од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт.