Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Санкционирани девет возачи без возачка дозвола, осум под дејство на алкохол во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 68 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 14 санкции, девет мерки за возење без возачка дозвола, осум за возење под дејство на алкохол.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.