Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаВо тренд...

МВР објави детали за тешкиот инцидент во Охрид за Водици – младо момче со тешки повреди префрлено во болница

На 19.01.2023 околу 22.30 часот во Охрид е пријавен физички напад врз Х.П.(21) од Охрид од страна на три лица, сите од Охрид, по што на Х.П. му била укажана лекарска помош во Општа болница Охрид.

Според пријавеното од Х.П., во угостителски објект лоциран на кеј „Македонија“ во Охрид, а потоа и надвор од објектот, физички бил нападнат од трите лица, сите од Охрид и притоа се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Охрид.

Известен е Јавен обвинител и СВР Охрид презема мерки за расчистување на случајот, по што ќе следува соодветна пријава.