Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Голема трагедија: Познат идентитетот на младиот скопјанец кој беше пронајден починат во Србија

Во Бујановац во изнајмен стан е пронајдено безживотно тело на македонски државјанин. Станот бил во сопственост на Т.Б, жител на градот, потврдија од Вишото јавно обвинителство во Врање, Србија.

Полицијата во Бујановац го известила дежурниот заменик на тамошното Вишо јавно обвинителство дека во Бујановац е пронајдено безживотно тело.

По излегувањето на увидната екипа на ПС Бујановац, во присуство на лекар и судски вештак, било утврдено дека се работи за А.Р.(30) од Скопје.