Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Двајца скопјани искасани од кучиња скитници

На 19.01.2023 во 12.30 часот во Полициската станица Аеродром, О.Ј.(24) од Скопје пријавил дека во с.Долно Лисиче бил каснат од куче скитник.

На 19.01.2023 во 16.30 часот во Полициската станица Карпош, К.Н.(65) од Скопје пријавил дека на бул.„Илинден“ бил каснат од куче скитник.