Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен криминалец баран со потерница

Денеска (18 јануари) околу 18 часот и 50 минути, во тетовско Долно Палчиште, полициски службеници од СВР Тетово го привеле 36-годишниот Џ.А.од ова село, осуден на тригодишна затворска казна за сторено кривично дело по член 236 („тешка кражба”) од Кривичниот законик.

По приведувањето реализирано со судска наредба, Џ.А. е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово.