Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Му го запалиле аудито на скопјанец

Денеска (19.03.2023) во 02.54 часот скопјанец(50) од Скопје пријавил дека пред неговата куќа на подрачјето на Карпош две лица предизвикале пожар на неговото патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки. Пожарот бил изгаснат од сопственикот, а повредени лица нема.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.