Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Хорор во Скопје: На тренинзи во карате клуб на малолетни девојчиња тренерот им покажувал фотографии со експлицитни соддржини

На 16.01.2023 во 22.00 часот во полициска станица во Скопје две скопјанки, на возраст од 38 и 41 година, пријавиле дека за време и после тренинзите во карате клуб кои се одржувале во сала на подрачјето на Скопје, на нивните две малолетни ќерки од страна на тренерот им биле покажувани фотографии со експлицитни содржини и од нив барал да фотографираат друга малолетничка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.