Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Полицијата му влезе дома, претрес во Скопје

На 12.01.2023 во 18.40 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода С.С.(39) од Скопје.

При претрес во неговиот дом на подрачјето на Карпош, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, прашкаста материја, бела грутчеста материја и семки од канабис.
Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.