Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarShowbiz

Пејачката Лиза Мари Присли, ќерка на Елвис Присли, почина на 54 години

Почина пејачката Лиза Мари Присли, единственото дете на покојниот Елвис Присли и Присила Присли, потврди нејзината мајка преку соопштение. Таа имаше 54 години.

„Со тешко срце морам да ја споделам катастрофалната вест што ни ја остави мојата прекрасна ќерка Лиза Мари. Таа беше најстрасната, најсилната и најсакана жена што некогаш сум ја познавал“, рече Присила Присли во изјавата дадена за Си-Ен-Ен од претставник. „Бараме приватност додека се обидуваме да се справиме со оваа длабока загуба. Ви благодариме за љубовта и молитвите. Засега нема да има дополнителни коментари“.

Лиза Мари Присли беше хоспитализирана претходно во четвртокот, откако доживеа срцев удар.