Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Ноќеска филмско бегство на затвореник од Идризово на автопатот Скопје-Велес, ранет припадник на затворската полиција

Синоќа околу полноќ затвореник кој бил превезуван од Идрозово кон болница.

Првичните информации велат дека затвореникот бил третиран во болница, за потоа на бегање на автопатот Скопје-Велес да се случи филмското бегство.

При бегството ранет е припадник на затворската полиција.

Засега не е познат идентитетот на затвореникот, но се знае бил осуден за убиство, велат нефицијалните информации.

Повеќе детали се очекуваат во текот на денов.