Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.