Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Вее снег на овие места во Македонија – АМСМ со известување

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува:

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Крушево, Кичево и во Македонски Брод, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

ФРЕКВЕНЦИЈА : Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.