Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Ужас во Скопје: Двојно убиство на ,,Рузвелтова,,

Како што дознаваме околу 14.40 часот, полициски службеници од Полициската станица Карпош го лишиле од слобода М.Ј.(40) од Скопје, поради сомнение дека околу 14.20 часот во стан на улица „Рузвелтова“ со остар предмет ги нападнал неговата мајка и баба на возраст од околу 60 и 80 години, кои од здобиените повреди починале, велат првичните информации.

По целосно расчистување на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информира полицијата.