Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Тешка сообраќајка меѓу мерцедес и голф, има повредени

На 03.01.2023 во 16.00 во ОВР Македонски Брод било пријавено дека на регионалниот пат Македонски Брод – Кичево, кај место викано ,,Ветарник“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мерцедес“ со регистарски ознаки од Македонски Брод, управувано од М.М.(73) од с.Лисичани, Општина Пласница и патничко возило „фолксваген голф“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Е.Ј.(47) од с.Зајас, кичевско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот од возилото „голф“, А.А.(47) од с.Зајас, додека возачот Е.Ј. се здобил со телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид извршила увидната екипа на ОВР Македонски Брод.