Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Тепачка меѓу жители на Карбинци во близина на музеј во Штип, интервенираше и полицијата

На 02.01.2023 во 05,39 часот во СВР Штип е пријавено дека околу 05,35 часот во близина на музеј во Штип по претходна расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две млади лица од општина Карбинци.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.