Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Гореше стан во Карпош – интервенираа пожарникарите

На 01.01.2023 околу 02.10 часот во Полициска станица Карпош, Д.Н.(63) од Скопје пријавил пожар во неговиот стан на подрачје на Карпош. Пожарот е изгаснат од противпожарната екипа Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.