Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Се роди првото бебе: Машко е

Бебето е од машки пол, тешко е 3720 грама, долго е 51 сантиметар.

Се роди во Скопје во 00:01 часот.