Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Сообраќајка на “Прашка”: Жител на Сарај (20) прегази млада девојка од Кавадарци (23), итно пренесен во болница

На 29.12.2022 во 09.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Московска“ со ул.„Прашка“ во Скопје, товарно моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од дваесетгодишник од с.Сарај, скопско, удрило во З.Г.(23) од Кавадарци.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила З.Г. констатирани во Градската општа болница “8-ми Септември“.

Извршен бил од увидна екипа од СВР Скопје.