7.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАМАКЕДОНИЈА

Неколку инциденти синоќа во Радовиш

На 29.12.2022 во 21.30 часот во Полициската станица Радовиш, Н.Г.(55) од Радовиш пријавила дека околу 21.00 часот во Радовиш била физички нападната од И.Д. од Радовиш.

Истиот ден во 23.30 часот О.Д. (32) од Радовиш пријавила дека во Радовиш била нападната од Н.Г.(55) и В.Г., двајцата од Радовиш. Се преземаат мерки за расчистување на случаите.

Спонзорирано: