Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Тешка сообраќајка: Излета мерцедес – 21 годишна девојка од Струмица итно пренсена во болница

Како што соопшти полицијата синоќа во 20.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на регионален пат помеѓу селата Куклиш и Свидовица, струмичко, С.Ц.(21) од село Габрово, управувајки патничко возило „мерцедес“ со струмички регистарски ознаки, изгубила контрола и со возилото удрила во банкина.

Според МВР, во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.Ц., констатирани во Медицински центар Струмица.

– Увид на местото извршила екипа на Полициска станица Струмица, рекоа од полицијата.