Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Спасовски ги донираше дневниците од службени патувања на децата од ЈУ 25 Мај и 11 Октомври

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски организираше дружба со децата без родители од домовите 25 Мај и 11 Октомври во Полицискиот центар Ѓорче Петров, каде со специјалите единици на МВР податија новогодишни пакетчиња за децата.

Посебно беа израдувани децата од страна на министерот Спасовски со донацијата која тој ја врачи на директорките на двете установи. Станува збор за донација на севкупните дневници од одтварени службени патувања на Спасовски за 2022 година. Вредната донација е наменета за купување на две клима уреди за користење во домовите.