Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонија

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Наутро по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност, преку денот променливо облачно со сончеви периоди. На места ќе има услови за локален слаб дожд.

Во Скопје претпладне облачно со слаба магла, преку денот променливо облачно.