Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Апсења на повеќе локации низ Скопје и Гостивар

На 24.12.2022 во 12.00 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода А.Ш.(43) од Велес, поради тоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и две дигитални ваги. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На 24.12.2022 во 22.40 часот, од полициски службеници на СВР Охрид лишен е од слобода Х.Д.(29) од Охрид, бидејќи при преглед извршен на улицата „Абас Емин“ во Охрид, кај него биле пронајдени и одземени 10 пакувања со бела прашкаста материја. Тој е приведен во СВР Охрид и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Денеска (25.12.2022) во 02.30 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода И.С.(23) од Битола, затоа тоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 24.12.2022 во 20.30 часот во Гостивар полициски службеници од Полициската станица Гостивар го лишиле од слобода Б.С.(44) од Гостивар, затоа тоа што кај него била пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 24.12.2022 во 23.30 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Е.Ј.(37) од Скопје, затоа тоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 24.12.2022 во 21.20 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Х.(32) од Скопје, затоа тоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава