Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

ВИДЕО: Еве како експлодираа банкоматите во Скопје – го нападнале чуварот, па..

Во 05.54 часот во СВР Скопје било пријавено дека во деловен објект на ул.„М.К.Бригада“ во Скопје неколку лица со закана со оружје го нападнале чуварот Ш.М., а потоа запалиле неколку банкомати кои биле во склоп на деловниот објект.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видеото е објавено на фејсбук страната на Zoom.mk .