Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаик

Полната месечина во декември 2022 година најмногу ќе влијае на овие 4 хороскопски знаци

На секои 28 дена, полната месечина го прави својот грандиозен влез на ноќното небо, откривајќи ја целината на нејзината небесна убавина. Додека го опсипува универзумот со својата блескава, етерична светлина, буквално можете да ја *почуствувате* неговата моќ како виси низ вашиот дух. И ако сте еден од хороскопските знаци најмногу погодени од полната месечина, постои голема шанса искуството да ве остави на некој начин променети!

Овие хороскопски знаци најмногу ќе ја почувствуваат полната месечина

Близнаци
Оваа полна месечина е за вас, Близнаци. Вие сте ѕвезда на шоуто и сите се подесуваат да слушнат што имате да кажете! Бидејќи оваа полна месечина ја осветлува вашата прва куќа на јас, ќе ве поттикне длабоко да зјапате во сопствениот одраз и внимателно да ја погледнете личноста во која станувате. Само затоа што сте направиле грешки во минатото не значи дека сте истата личност што сте биле порано. Дозволете оваа полна месечина да ви ги покаже сите начини на кои сте растеле (и сите начини на кои сте растеле). Подгответе се за кулминација во вашиот живот, бидејќи полната месечина е секогаш момент на промена и завршување. Можеби ослободувате гнев и огорченост што не сте сфатиле дека сте ги задржале. Не казнувајте се себеси затоа што сте лути, Близнаци. Лутината само значи дека навистина, навистина се грижиш! Не отсечете го носот за да ви се спротивстави на лицето, бидејќи гневот може да ве катапултира до успехот ако знаете како да го искористите.

Девица
Што сакаш да постигнеш, Девица? По што сакате да бидете познати? Полната месечина во Близнаците носи моќ во вашата 10-та куќа на кариерата и репутацијата, осветлувајќи ја вашата социјална положба. Можеби ги преиспитувате вашите професионални цели и сфаќате дека нешто не функционира. Свртувањето на бродот кога ќе скршне од курсот никогаш не е лесно, но подобро е отколку да продолжите во погрешна насока. Имате толку многу потенцијал да направите нешто неверојатно со вашата кариера, особено ако започнете сега! Сепак, тоа не значи да се откажете само кога работите стануваат тешки. Патот пред вас е преполн со пречки, предизвици и искрени разочарувања, но ако не сте подготвени да ја пребродите бурата, како инаку ќе можете да докажете колку го заслужувате тоа?

Стрелец
Вашето соларно враќање е во тек, што ве потсетува да бидете сигурни во себе и да верувате во вашата способност да станете подобра личност. Сепак, полната месечина во Стрелец го свртува вашето внимание кон вашите врски еден на еден. Овој лунарен настан кој се случува во вашата седма куќа на сојузниците, непријателите, брачните другари и деловните партнери, ве принудува да препознаете што е и што не функционира кога станува збор за динамиката на вашата врска. Ако основата на врската е слаба и несигурна, оваа полна месечина може да биде сламката што и го скрши грбот на камилата. Меѓутоа, ако вие и вашиот партнер сте подготвени да преземете одговорност и да се сретнете на средина, оваа полна месечина ќе ве натера да сфатите колку е навистина силна вашата врска, Стрелец. И запомнете – секој пар не се согласува еден со друг одвреме-навреме, особено ако се грижат еден за друг.

Риби
Работевте толку напорно за да стекнете поголемо влијание во вашата кариера и да се придвижите уште повеќе кон успехот. Сепак, победата во играта не е најважната работа во вашиот живот, особено ако избегнувате проблеми во вашиот личен живот под превезот дека сте работохолик. Донесувајќи го вашиот фокус кон вашата четврта куќа на семејството и лозата, полната месечина во Овен сака да разберете дека немате контрола врз тоа од каде доаѓате или со кого сте поврзани. И иако можеби се чувствувате заглавени од притисокот дома, имате моќ да изградите своја сопствена идеја за домот, без разлика каде може да биде тоа. Ако не сте задоволни со вашата адреса или ако вие и вашите родители не се согласувате, оваа полна месечина ќе ве инспирира да започнете да правите нешто во врска со тоа (на овој или оној начин).