Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Мистериозна смрт во село Орман: Пронајдено тело на починато лица

На 03.12.2022 во 09.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Орман, скопско, во близина на реката Лепенец, на место викано „Лески“, било пронајдено тело на починато лице.

Полициски службеници извршиле увид, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.