Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Showbiz

ПОСЛЕ 6 ГОДИНИ: Ристе и Теа повторно се заедно во Швајцарија

Харизматичното момче кое со своето прво појавување на „Ѕвездите на Гранд“ ја воодушеви целата балканска публика и го освои срцето на сите членови на жирито, нашиот маестрален Ристе Ристески во сабота на 3ти декември после цели 6 години повторно ќе одржи заеднички концерт на истата гламурозна сцена со својата атрактивна колешка Теа Таировиќ во Швајцарија.
– Навистина е прекрасно после неколку години повторно да ги видиме на иста сцена, двајцата се млади, талентирани и успешни музичари, за нивните настапи се бара билет повеќе. Во сабота (3ти декември) не очекува вистински спектакл! Музика и шоу какво што подолго не сме виделе. Во нашиот клуб сите сте добредојдени, велат организаторите на концертот.

Поминати се шест години, но македонската јавност одлично се сеќава на скандалозната одлука која во месец август 2016-та година ја донесоа челниците на најголемата и најмоќна продукција во регионот, продукцијата „Гранд“.

Имено, пред стартот на сезоната 2016/2017 на „Ѕвездите на Гранд“, менаџерскиот тим на нашиот маестрален Ристе Ристески преку соопштение до јавноста ги извести засегнатите страни дека се откажани сите закажани настапи во клубовите ширум Европа, како и сите гостувања во телевизиски и радио емисии во наредните 4 месеци поради ексклузивен договор со најреномираната и најголема дискотека „Палма“ во Швајцарија. Тогашните сопственици на дискотеката по секоја цена сакале да го забранат појавувањето на Ристе Ристески во конкурентските локали. Во тие месеци друштво на сцената во Швајцарија му правеше токму Теа Таировиќ, а јавноста имаше можност да го види како специјален гостин на неколку мега концерти, меѓу кои и на Аца Лукас во Виена, Австрија.

Можеби ќе ве интересира…

  • Вести +
  • Biznispro.com
  • Жена
Нов силен земјотрес го погоди Чиле: Се слушна силен звук

Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Чиле. Според EMSC, земјотресот се случил во 14:33 часот по локално време. Епицентарот на земјотресот бил на… Прочитај повеќе

Полицијата им е зад пети на кластерот интернет терористи осомничени за дојавите за бомби во Македонија?

Деновиве во Србија, Босна и Херцеговина и Бугарија на сличен принцип како и во Македонија стигнаа десетици дојави за бомби во училишта и образовни институции, пишува Centar.mk. Во Бугарските медиуми… Прочитај повеќе

Го вклучија црвениот аларм: Америка итно ги повика своите граѓани да ја напуштат Русија

Американскиот Стејт департмент издаде итно предупредување до своите граѓани да не патуваат во Русија. Во соопштението се наведува дека на сите американски државјани во Русија им се препорачува што поскоро… Прочитај повеќе

Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4 проценти

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.03.2023 година (вторник) започнува етапната исплата на пензиите за месец март, зголемени за 8.4% согласно усогласувањето предвидено со новата методологија… Прочитај повеќе

Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари од вреќа, но никој не ги купува

Откако голем број на граѓани се префрлија од пелети на греење со инвертери, топлотни пумпи или дрва побарувачката на овој енергенс драстично се намали, пишува Центар.мк. Високите цени од над… Прочитај повеќе

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

Скопје, 24.03.2023 година – Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во Северна Македонија за 2023 година“ од угледниот магазин Global Finance, награда која се должи на понудата на врвни… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме,… Прочитај повеќе

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време… Прочитај повеќе