Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Падна рекордна добивка на Лото во Македонија – Кој е кичевчанецот кој заработи 500.000 евра?

32.921.304 денари ќе добие лицето кое вчера доби 7-ка на лото.

Според информациите тикетот бил уплатен во Кичево, но засега останува непознато кој е среќникот на оваа голема добивка.

Извлечените добитни бројки се следниве: 2,10,11,12,24,36,37.