Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Вечерва тешка сообраќајка на патот Берово – Пехчево кај село Чифлик – сообраќајот за возила се пренасочува, за товарни возила е целосно во прекин

На ден 18:20 часот на патот Берово – Пехчево кај с.Чифлик, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот за ТМВ е во прекин, додека за останатите возила сообраќајот ќе биде пренасочуван по алтернативни патишта, објави АМСМ.