Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Претрес во гостиварско, пронајдена дрога

На 24.11.2022 околу 20.00 часот во гостиварското село Сенокос, полициски службеници од СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода И.Џ.(26) и А.А.(28), двајцата од селото, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

Подоцна, марихуана била пронајдена и при претрес извршен во објект на И.Џ. во с.Сенокос. По целосно документирање на случајот, ќе следуваат соодветни пријави.