Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Доаѓа СНЕГ и во градовите и селата, студ и температури под нулата – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Утре претпладне ќе биде променливо облачно, а во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во сабота времето ќе биде претежно облачно, а во недела и во понеделник претпладне ќе има повремени врнежи од дожд. На планините и на повисоките места врнежите ќе бидат претежно од снег каде ќе се формира снежна покривка.

Прогноза за 27.11.2022
Минимална температура: -3°C до 4°C
Максимална температура: 2°C до 9°C

Облачно и студено, од пладне со врнежи од дожд, на повисоките места и на планините со врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Прогноза за 28.11.2022
Минимална температура: -1°C до 4°C
Максимална температура: 3°C до 9°C

Облачно и студено, претпладне со локални врнежи од дожд, на повисоките места и на планините со врнежи од снег.

Прогноза за 29.11.2022
Минимална температура: -3°C до 3°C
Максимална температура: 4°C до 11°C

Променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе