Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Премиерот Ковачевски навива за Србија -ФОТО

Премиерот Димитар Ковачевски на социјалната мрежа Инстаграм објави дека вечерва навива за Србија.

Претходно во едно интервју српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека навивал за Македонија на Европското првенство.