Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза: Какво време да очекуваме?

Времето денеска ќе биде Променливо облачно со повремен локален дожд, на повесоките планини повремен снег, претежно во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен југозападен ветер.

Во четврток времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на планините со повремен локален снег.

Во петок и сабота ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а во недела се очекуваат нови локални врнежи од дожд и снег на планините. Од петок утринските температури на повеќе места ќе бидат под нула.