Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Прегазен пешак во Гостивар

На 22.11.2022 во 16.20 часот во СВР Тетово било пријавено дека на улица „Беличица“ во Гостивар, патничко возило „даеву“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 46-годишниот гостиварец Г.П., удрило во 67-годишниот пешак М.Ш. од Гостивар. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.