Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Полицијата влезе во куќа во скопска Гази Баба – Уапсен 19 годишен скопјанец, пронајдена дрога, приведен дилер

На 22.11.2022 во 20.05 часот во Скопје, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Б.(19) од Скопје.

При претрес во неговиот дом, на подрачјето на Гази Баба, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и една вага.
По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе