Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Излета голф на патот Ресен – Битола, младо момче тешко повредено

На 22.11.2022 во 07.47 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Битола-Ресен, А.Ќ.(25) од с.Велушина, битолско, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“ со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излегол од коловозот. Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид извршила увидна екипа на СВР Битола.