Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarShowbiz

Трагедија во Холивуд: Починатата актерка Ники Ајкокс

Американската актерка Ники Ајкокс почина на 47-годишна возраст, соопштија членовите на семејството.

Ѕвездата, на која и беше дијагностицирана леукемија во 2020 година, беше најпозната по нејзината повторлива улога во хит серијата Supernatural каде ја играше улогата на Мег Мастерс помеѓу 2006 и 2008 година.

Нејзината смрт ја објави снаата Сузан Рааб Чеклоски во објава на социјалните мрежи.

Ајкокс е родена во Хенеси, Оклахома и своето детство го поминала настапувајќи на натпревари и свирејќи пијано. Таа накратко студирала на Универзитетот во Оклахома пред да се пресели во Лос Анџелес за да ја продолжи својата актерска кариера.

Најпознат по улогите како Мег Мастерс во серијата „Supernatural“ и исто така во серијата „Dark Blue“.

Нејзините последни улоги пред да се повлече од актерството беа филмовите „The Girl On the Train“ и „Dead on Campus“ од 2014 година.

Ники ја објави веста за болеста во март 2021 година.

„Многу ми се слоши и мислев дека имам ковид, но работите се искомплицираа. Завршив во болница со дијагноза леукемија“, напишала тогаш таа.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе