Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Приведени крадци од Тетово

Во текот на вчерашниот ден, во 12.35 часот во тетовско Сиричино, полициски службеници на СВР Тетово лишиле од слобода двајца малолетници од Тетово затоа што претходно противправно одзеле патничко моторно возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, кое било паркирано на улица „Борис Кидрич“ во Тетово, а со кое нешто подоцна предизвикале сообраќајна незгода.

Возилото било пронајдено и вратено на сопственикот М.В.(51) од Тетово. По целосно документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци.