Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Македонката Симона Аврамова го нашминка Лионел Меси на култната фотографија со Кристијано Роналдо

Фотографијата на која Лионел Меси и Кристијано Роналдо играат шах на куфер од брендот „Луи Витон“ е една од најпопуларните објави во историјата на социјалната мрежа Инстаграм, со нешто повеќе од 37 милиони допаѓања, пишува Слободен Печат.

Но, малкумина знаат дека Македонката Симона Аврамова беше задолжена за шминката на аргентинската фудбалска легенда Меси, за потребата на оваа, сега веќе, култна фотосесија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Оваа талентирана девојка речиси седум години живее во Барселона и работи како професионална шминкерка и фризерка на голем број светски познати личности, за потребите на повеќе реклами, модни едиторијали и филмови.

Ексклузивно за „Слободен печат“, таа раскажа како дошло до оваа соработка и како се чувствува во врска со тоа што е дел од приказната што моментално е главна тема во новинарските написи.

целиот текст на Слободен Печат

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Засега нема информации за идентитетот на добитникот, но од она што се знае лото ливчето… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе