Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Страотна сообраќајка денеска близу Маврово: Излета автомобил во длабока провалија, извлечени три лица и пренесени во болница

По примената информација за излетано возило на патниот правец Маврово-Маврови Анови, стапено е во контакт со ПС Маврово од каде дежурниот не информираше дека несреќата се случила на влезот од Маврово од правецот на с.Никифорово. Возилото е излетано во подлабока провалија.

Две лица се извлечени од провалијата додека едно лице само успеало да излезе.

Трите лица се упатени во Болницата во Гостивар и според дежурниот истите се здобиле со полесни телесни повреди.