Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Уште тројца искасани од кучиња

На 18.11.2022 околу 10.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Б.М.(41) од Скопје пријавил дека на ул.„Панко Брашнаров“ во населба Хром бил каснат од куче скитник.

На 18.11.2022 во 12.15 часот во СВР Битола, С.М.(51) од Битола пријавила дека на ул.„Сисак“ била касната од куче скитник.

На 18.11.2022 во 15.00 часот во СВР Битола, В.М.(47) од Битола пријавила во Градскиот пазар во Битола била касната од куче скитник.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе